Twoje poparcie oraz Twoja pomoc są dla nas bardzo ważne. To nie tylko wsparcie finansowe, ale też …
Dziękujemy tym, którzy nas wspierają, dobrym słowem, gestem, wspierają nas finansowo i rzeczowo…
Wypełnij bezpłatnie swój PIT przez internet i przekaż 1% na OPP, numer KRS: 0000271921
11 obdarowanych rodzin, 60 przekazanych paczek - to efekt odbywającej się w Darłowie ogólnopolskiej akcji: SZLACHETNA PACZKA. Darłowskie Centrum Wolontariatu wzięło w niej udział po raz pierwszy.
Za akcję na terenie Darłowa od strony organizacyjnej odpowiedzialna była Lider Rejonu: Anna Wojciechowska. Pomocą służyły Liderki Zespołów: Agnieszka Zawadzka i Karolina Kaczyńska. O potrzebach rodzin dowiadywały się i sprawowały nad nimi opiekę nasze wolontariuszki: Paulina Poborska, Aneta Karska, Larysa Mleczak, Paulina Wawrzyniak, Ula Ajzyk, Małgorzata Słupińska, Barbara Hulewska, Marta Wrzesińska, Małgorzata Marek, Karina Królik.
Wiele godzin poświęconych na rozmowy z rodzinami, dziesiątki wykonanych telefonów, kilka nieprzespanych nocy znalazło swój finał w dniach 11-12 grudnia, podczas przekazywania Paczek Rodzinom. Były łzy wzruszenia, okrzyki zachwytu i wdzięczność wyrażana w oczach dorosłych. Dzieci zaskoczone ilością słodyczy, zabawkami, o których marzyły przez długi czas, nie wiedziały jak zareagować - jednak spontaniczność i bezgraniczna radość za chwilę dawały znać o sobie. Trzeba było przecież zajrzeć do wszystkich paczek.
A paczek było mnóstwo, trzeba było nieraz wykonywać po dwa kursy do rodzin, bo nie mieściły się w samochodzie. Odzież, żywność, środki czystości, zabawki, słodycze, sprzęt rtv, a nawet łóżko i biurko dla dzieci.
To wszystko dzięki naszym Darczyńcom - indywidualnym jak i grupowym. Liczne grono darczyńców, jak się okazało to ludzie o wielkim sercu, którym nieobojętny jest los najbardziej potrzebujących. Nie zawiedliście, pomimo ostrego mrozu i ślizgawicy Wasze dary dotarły do odświętnie przystrojonego magazynu i w chwilę później do oczekujących na nie rodzin. Należą się Wam szczególne, płynące z całego serca podziękowania, co w tym miejscu czynimy.
Słowa podziękowania kierujemy również do: Pana Janusza Kozłowskiego za piękne bombki, wolontariuszom z Zespołu Szkół Morskich w Darłowie za wysiłek przy dostarczaniu paczek do rodzin oraz wszystkim pozostałym za okazaną pomoc.
Niech te słowa posłużą za podsumowanie działań SZLACHETNEJ PACZKI i zmotywują innych do zaangażowania się w pomoc w następnej edycji akcji.
| « poprzednia | następna » |
|---|