Aktualności

Brava dla Stypendystki Pasji po Horyzont – Sylwii Staniaszek

15 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie stypendium IV edycji Programu Stypendialnego pn. “Pasje po Horyzont”. Laureatką tegorocznego konkursu została Sylwia Staniaszek, uczennica klasy maturalnej Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.

Dzięki uprzejmości darczyńcy i partnera strategicznego Programu polsko-belgijskiej spółki POC Partners spotkanie odbyło się w gościnnych progach restauracji LIDO.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele POC Partners: Thomas Schovtens, Aleksandra Twitchett, Wojciech Konferowicz oraz, przedstawiciele Darłowskiego Centrum Wolontariatu – organizatora Programu – Joanna Witkowska, Joanna Byrwa, przedstawicielka Instytucji Kultury w Darłowie – Magdalena Burduk oraz koordynatorka Programu Stypendialnego Justyna Tepurska.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się także bohaterowie programu Stypendyści III edycji: Magdalena Zawadka, Sebastian Wierzbicki oraz Krzysztof Kołakowski, którzy opowiedzieli o swoich pasjach i o tym, jak grant w wysokości 6.000,00 zł wpłynął na rozwój ich pasji i zainteresowań w minionym roku. 

Pasje po horyzont:

Za nami trzy pełne edycje Programu Stypendialnego pn. “Pasje po Horyzont”. Dzięki ogromnemu wsparciu finansowemu głównego darczyńcy i partnera strategicznego – spółce POC Partners wręczyliśmy do tej pory 8 stypendiów na łączną kwotę 48.000,00 zł, dzięki której młodzi uczniowie i studenci mogli spełniać swoje marzenia.

Zakup sprzętu do tworzenia muzyki, aparatów i sprzętu do nagrywania i montowania filmów, książek do nauki języków, dofinansowanie podróży w celu doskonalenia umiejętności językowych, udział i organizacja konferencji szkoleniowych dla przyszłych lekarzy weterynarii, kurs nauki jogi w Grecji, zakup gitary elektroakustycznej wraz z interfejsem gitarowym, to tylko część możliwości jakie daje udział w Programie Stypendialnym. Zdobyte doświadczenia, odwaga i umiejętność współpracy to zdecydowanie dodatkowe kompetencje, które umożliwiają młodym ludziom podejmowanie wyzwań, poszukiwane i rozwój w szkole, na studiach i w życiu prywatnym. 

Tekst. Justyna Tepurska

Fot. Magda Burduk

Share

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Nowości z FB

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Error: (#10) This endpoint requires the 'manage_pages' or 'pages_read_user_content' permission or the 'Page Public Content Access' feature. Refer to https://developers.facebook.com/docs/apps/review/login-permissions#manage-pages and https://developers.facebook.com/docs/apps/review/feature#reference-PAGES_ACCESS for details.
Type: OAuthException

Darłowski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci na ferie 😄DOK przedstawia: ❄️Program Ferii Zimowych 2️⃣0️⃣2️⃣2️⃣

Darłowski Ośrodek Kultury w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi zaprasza do udziału w zorganizowanych zajęciach kulturalno – artystycznych. Specjalnie z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy program atrakcji, do udziału w których serdecznie zapraszamy.
Przypominamy ferie zimowe w województwie zachodniopomorskim rozpoczynają się 🔴31 stycznia i potrwają do 🔴13 lutego 2022. W związku z trwającym stanem epidemii COVID19 – zajęcia odbywać się będą z zachowaniem środków ostrożności a każdego uczestnika zajęć będzie obowiązywało oświadczenie o udziale w wydarzeniu kulturalnym 📃. Stąd prośba organizatora a zarazem apel do rodziców o zadbanie o tę formalność. Gotowe oświadczenie zostało opublikowane na naszej stronie pod adresem: www.dok.darlowo.pl
UWAGA‼️ Uczestnicy o maseczki ochronne dbają we własnym zakresie😷.
Szczegółowy program opublikowaliśmy na stronie: kino.darlowo.pl/userfiles/file/ferie2022_pdf.pdf
www.dok.darlowo.pl
a także w formie plakatowej na miejskich słupach ogłoszeniowych.

W wielkim skrócie zaprosimy naszych Odbiorców do udziału w dwóch spektaklach: „Pan Brzuchatek” i „Chatka Zajączka”. Ponadto wspólnie zasiądziemy przed dużym ekranem w naszym Kinie Bajka🎥, gdzie odbywać się będą środowe i piątkowe seanse filmowe. Nasi instruktorzy przeprowadzą szereg zajęć artystycznych w tym: zajęcia umuzykalniające🎼, zajęcia taneczne💃, break dance🕺. Pojawi się modelarstwo🛩 oraz ceramika🏺 a dla dzieci wczesnoszkolnych (klasy 1-3) ogłaszamy nabór do udziału w warsztatach 🟦 taneczno- wokalnych z udziałem choreografów szkoły „Broadway School” oraz 🟦 tańca na szarfie.
Zgłoszenia przyjmuje Dariusz Chimko pod nr ☎️ 530 839 511.

Ferie zimowe z DOK to: -------------------------------------
- wtorki ze spektaklem dla dzieci (1 i 8 lutego 2022 – godz. 17:00 – Kino Bajka)
- środy z muzyką, śpiewem, tańcem, ceramiką i pokazami filmowymi
- czwartki to taniec i muzyka
- piątki – spotkanie przed kinowym ekranem.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i zachęcamy do zapisywania się na wybrane zajęcia.
Oferta w całości – bezpłatna.

------------ ▪️#lubiędarłowo

Kino „Bajka” Darłowo Darłowski Ośrodek Kultury Robert Gorgol Hotel LIDIA SPA & Wellness Hotel Jan Róża Wiatrów Darłówko Hotel Amber Port, Darłówko Zachodnie Arkadiusz Klimowicz Joanna Klimowicz Rafał Nagórski Wojciech Kulig Radosław Koleśnik Tomasz Turczyn Waldemar Śmigielski Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie Miejska Biblioteka Publiczna im. Agnieszki Osieckiej w Darłowie Poczekalnia Kultury w Darłowie Darłowskie Centrum Wolontariatu Zsm Darłowo Miejska Świetlica Środowiskowa "Bezpieczna Przystań" Obserwator Lokalny Sławno 24Kurier.pl - serwis gazety Kurier Szczeciński Miasto Darłowo Wiadomości Darłowskie Moje Darłówko Ania Poplawska Marcin Kieca Kierunek Darłówko Radio Gdańsk S.A. RADIO PLUS Polskie Radio Koszalin Radio Plus Koszalin GK24.pl Wiadomości Darłowskie Spotted: Darłowo
... Czytaj więcejZwiń

Darłowski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci na ferie 😄

Darowizna na cele charytatywne

Pomóż nam jeszcze lepiej realizować działania

Najlepszy sposób na zmianę życia innych